LOADING

Type to search

Diyet Uygularken Yapılan Hatalar

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

DİYET ZAYIFLAMA

Diyet Uygularken Yapılan Hatalar

admin Ara 12
Share

Diyet yapan birçok kişi aynı hataları yapmaya eğilimlidir. Fakat bunların farkında olmak ve yapacağınız birtakım fiziksel ve ruhsal değişiklikler  diyet sürecinde sıklıkla yapılan hatalara düşmemenizi sağlar.

Yavaş Bir İlerleme Her Zaman Daha İyidir!

Bir diyet uygulayan insanların yaptığı ilk hata gerçekdışı bir şekilde, hızlıca kilo vermeye veya almaya çalışmalarıdır. Yapılan araştırmalar hızlı bir şekilde kilo veren kişilerin daha  hızlı kilo aldıklarını, ayrıca meydana gelen hızlı değişimlerden vücudun çok fazla olumsuz etkilendiğini göstermiştir.

Herkesin Bünyesi Farklıdır.

Bazı diyet uygulayanlar ilk birkaç haftada istenilen miktarda kilo verse de  bu herkesin aynı  şekilde o miktarda kilo vereceği anlamına gelmez. Herşeyi aynen uygulamanıza rağmen kilolarınızdan hala kurtulmadıysanız ve çabalarınızın boşa  olduğu düşüncesine kapıldıysanız bile bu vazgeçmeniz için bir sebep değildir. Her insanın bünyesinin işleyişinin farklı olduğunu unutmayınız.Uyku düzeni de önemlidir.

Kilo Kaybetmek Nadiren Devamlılığını Korur.

Diyet yaparken ilk birkaç hafta içerisinde beklenenin üstünde bir sonuç alabilirsiniz. Fakat daha sonra kilo vermeniz yavaşlayabilir. Hızlı bir şekilde kilo vereceğiniz , yavaş bir şekilde kilo vereceğiniz hatta tüm çabalarınıza rağmen çok az bir yol katettiğiniz haftalar olacak. Hiçbir zaman için  önceden yapılan hesaplarla ve tahminlerle hareket etmeyin. Çünkü hesaplarınız ve beklentleriniz vücudunuzun karmaşık işleyişi nedeniyle her zaman  tutmayabilir. Böyle bir durumda mücadele özgüveninizi yitirebilirsiniz.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *