LOADING

Type to search

İnce vücuda nasıl sahip olmalıyız?

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

DİYET ZAYIFLAMA

İnce vücuda nasıl sahip olmalıyız?

admin Mar 3
Share

 

Oranlar
Alınan kalori %80 – inin karbonhidratlardan olması halinde, sıkı ve düz bir karna sahip olmak pek mümkün olmuyor. Oranlar değişebilir, ama kalorilerin 55% – inin çoğunun karbonhidrat olarak alınması, vücuttaki yağların atılmasında yardımcı olmaz. Beden kabul edebiliyorsa, az miktarda karbonhidrat alarak diyet yapılabilir. Önemli olan,% 55 sınırını geçmemek.

Zamanlama
Vücuda giren yağ miktarı azaldıkça, vücut bir tür alarma geçerek, alınan yağı depolamaya çalışır. Bu nedenle gün içinde her 2-3 saatte bir şeyler yenilmesi öneriliyor. Bu, vücuttaki yağı yakmaya yardımcı olur.

Kalori
Yukarıda belirtilenlerden hepsi uygulandığı halde, yine de düz bir karna sahip olamayanlar, kilolarını sabit tutmak için günde kaç kalori alacaklarını öğrenmeleri gerekiyor. Bunu da egzersizle deneyip, öğrenebilirsiniz. Ayrıca, tükettiğiniz toplam kaloriyi, kaç gram protein, karbonhidrat ve yağı tükettiğinİzide belirleyip, yazmalısınız.

Kalori azaltma
Kiloyu sabit tutmak için alınması gereken günlük kalori miktarından 200 kalori kadar azaltılması gerekir. Hedef, yiyebildiğiniz kadar yiyip, yine de yağ yakmaya devam etmek ama bu arada da kas kaybına yol vermemektir. Olabildiğince az yemeyi hedeflerseniz, elde edeceğiniz tek şey metabolizmanızı yavaşlatmak ve kas dokusundan kaybetmek olacaktır. İlk haftadan sonra verdiğiniz kilodan çok, vücutta birikmiş su olacaktır. Ancak ondan sonra kilo vermeye başlarsınız.

Sıralama
Haftanın 6 günü  program bu uygulama yapılıp, haftada bir gün istenilen bir besinden bir porsiyon kabul tüketilebilir. Ancak burada önemli olan şey abartmamak. Çünkü abartmak halinde kan şekeri seviyesi tekrar yükselebilir ki, bu da yağ yakmanızı durdurur.

Ağırlık çalışması
Haftada 2-3 kez yapılacak 35 dakikalık (bir saate de çıkılabilir) ağırlık çalışması, hem vücuttaki kas kütlesini, hem de metabolizma hızını arttırır, çünkü kas yağdan daha çok kalori yakar. Bu şekilde günde fazladan 30 ila 50 kalori yakabilirsiniz. Ağırlık çalışmasına karın egzersizlerini de dahil etmelisiniz. Böylece bir yandan vücudunuzdaki yağ miktarını azaltırken, diğer yandan da göbeğinizi düzeltmiş olursunuz.

Antrenmanlar
Haftada 3 ile 5 gün, 30-40 dakikalık orta yoğunlukta kalp egzersizleri (yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet vb) yapılması da önerilenler arasında. Başlangıç seviyesindekiler, egzersizin yoğunluğunu kademeli olarak artırabilir. Eğer zaten belli bir seviyedeyseniz, haftanın iki günü daha yoğun program uygulayabilirsiniz. Bunu düzenli uygularsanız, yediklerinize dikkat eder ve bu rutini her 3-4 haftada bir değiştirirseniz, düz bir karna sahip olabilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *