LOADING

Type to search

Kış aylarında kilo vermek imkansız değil

404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.

ZAYIFLAMA

Kış aylarında kilo vermek imkansız değil

admin Mar 3
Share

 

Kış aylarında havaların soğumasıyla birlikte insanlar, iş temposuna rağmen daha az hareket etmeye başlar.Evde geçirilen sürelerin artması ve buna bağlı olarak daha fazla besin tüketimine eğilim gösterilmesi, soğuk havalarda yapılan egzersizin azaltılması, sezon geçişlerine bağlı olarak açılan iştahın kontrol edilememesi gibi nedenlerle alınan kilolar artış veya verilen kilolar da bir yavaşlama olduğu doğru olabilir.

“Karbonhidrat bağımlısı olmayın”
Beslenme ve Diyet Uzmanı “Kış aylarında tüketimi artan makarna, pilav, patates, sahlep, kestane ve boza gibi yüksek karbonhidrat depoları günlük beslenmede çok az miktarda olsa, azalan fiziksel etkinlikle birlikte kilo almaya da neden olur. Ancak tüm bunlara rağmen doğru karbonhidrat beslenme planı ile karbonhidrat algınızı sabiyleyerek kışın kilo verebilirsiniz “dedi.

Kara lahana, beyaz lahana, pazı, kereviz, ıspanak gibi kış aylarında yetişen kök bitkileri kilo kaybında önemli bir role sahip olduğunu ifade eden Beslenme ve Diyet Uzmanı , kök bitkilerin diğer besinlere oranla ortalama iki kat daha fazla lif içerdiğini ve sindirim sistemini daha hızlı çalışmaya ittiğini söylüyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *