LOADING

Type to search

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/sagliklidiyetler.org.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

SAĞLIKLI BESLENME

Saç Telinden Kanser Teşhisi

admin Şub 2
Share

Kanser araştırmalarında gün geçtikçe yeni sonuçlar ve yeni teknikler bulunmaktadır. Günümüzde yapılan son araştırmalara göre saç teline uygulanan bir test ile meme kanserinin tespit edilebileceği belirtiliyor.

İngiliz Daily Mail gazetesinin New Scientist dergisindeki haberinde, saçtan alınan sadece 20 tel saçla test yapıldığını ve genç kadınlarda hastalığın teşhis edilebilindiğini açıkladı. Habere göre, mikroskopla normal bir saça  bakıldığı zaman saç teli kavis dizileri halinde gözüküyor, meme kanseri olan kişilerde ise bu kavislerin üzerinde farklı bir halka görüldüğü belirtildi. Bu araştırma hemen hemen 800 kadın üzerinde uygulanmış, testlerinde yüzde 80 oranında doğru sonuçları verdiği görülmüştür.Bunun yanında birkaç İngiliz uzmanda  yanlış sonuçlar da verebilen bu yöntemi sorguluyor.

ingiltere’de bulunan Kanser Araştırma Kurumundan Dr. Alison Ross, yöntem için kanseri atlayabileceği gibi kanserli kişilerin de sağlıklı saptanabileceği yönünde endişelerini bildirdi. Bu olumsuz eleştirilere rağmen tekniği savunanlar ise kanseri  teşhis ederek testin birçok hayatı kurtarabileceğini düşünmekte.

Tags:
Previous Article
Next Article

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Up