LOADING

Type to search

Yeşil Mercimek ile Kilo Verin

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/sagliklidiyetler.org.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

SAĞLIKLI BESLENME ZAYIFLAMA

Yeşil Mercimek ile Kilo Verin

admin Şub 2
Share

* İyi bir bitkisel protein kaynağıdır. Besinlerin ısı etkisi dediğimiz bir mekanizma ile metabolizma hızını hafif artırır. Sindirime bağlı harcanan enerji artacağı için kilo verme sürecinde mucizevi etki gösterir.

* İyi bir bitkisel karbonhidrat kaynağıdır. Yani vücuda kaliteli şeker verir. Özellikle zayıflarken beslenmede günlük alınan kalori azaltılır. Eğer kişi tek yönlü beslenirse yeterli şeker alamadığı için buna bağlı halsizlik, yorgunluk, bitkinlik yaşayabiliyor. Oysa salataların ekleyeceği 2 yemek kaşığı kadar haşlanmış yeşil mercimek vücuda yeterli şekeri verir ve diyete bağlı bu semptomların görülme durumu azalır.

* İyi bir lif kaynağıdır. Lifler bitkilerin hücre duvarında bulunan bileşenlerdir. Beslenme ile mideye girdiklerinde şişerler ve hacim oluştururlar. Bu durumda da az yemeye bağlı acıkma hissi azalır yani daha tok kalarak diyete uyum süreci kolaylaşır.

* Mercimek bağırsaklarda ilerlerken bağırsak hareketlerini artırır. İyi bir metabolizma iyi bir boşaltım sisteminde geçer.

* Mercimek bir fitoöstrojendir. Yani vücutta kısmi östrojen etkisi gösteren ilaç gibi bir besindir. Özellikle menopoz semptomlarını hafifletir. Meme, rahim kanseri gibi hormon bağımlı kanserlerden korur. Ancak bu hastalıkların tanısı konulan hastaların bu yemekten kaçınmasında fayda var, çünkü kısmi östrojen etkisi bu hastalıklara iyi gelmez.

* Kolesterol içeriği sıfır olan bir protein olduğu için kolesterol yüksekliği olanlar rahatlıkla kullanabilir.

Previous Article

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *